To już 12 dni bez żadnego posta na moim blogu, jednak powód jak wiecie jest całkiem poważny – na skutek wypadku mój kręgosłup pękł w dwóch miejscach, na szczęście nie ma żadnego przemieszczenia i rdzeń kręgowy pozostał nienaruszony, gęstość moich kości jest znacznie wyższa, niż średnia u mężczyzn w moim wieku, oprócz tego według opinii lekarza oraz terapeutki mocne mięśnie pleców zapobiegły poważniejszemu urazowi.

Takie wydarzenia sprawiają, że człowiek dochodzi do pewnych refleksji – przede wszystkim nie będzie się młodym przez całe życie, prowadząc zdrowy tryb życia, ćwicząc każdego dnia – może stać się coś poza naszą mocą, coś co jest kompletnie niezależne od nas, dzieło kompletnego przypadku, warto więc może czasem zwolnić i poświęcić trochę czasu na relaks, godzinę czy dwie dla siebie i przestać przejmować się presjami dnia codziennego lecz oprócz tego – pomyśleć o przyszłości.

Na Facebooku podałem już informację o treningach, wszyscy moim obecni klienci otrzymają 10% rabatu na kolejne wpłaty z racji tego, że nie będę w stanie demonstrować żadnych ćwiczeń, oprócz tego obecnie nie przyjmuję nowych klientów, muszę trochę odpocząć i nie dokładać sobie pracy. 10% od dochodów na zwierzaki liczone będzie oczywiście od starej kwoty, by ta się nie zmniejszyła, proszę wszystkich o wyrozumiałość z powodu zaistniałej sytuacji.

O mojej rehabilitacji opowiem Wam trochę w przyszłych postach i na vlogu na YT, niedługo czas jeszcze nagrać ulubieńców miesiąca jak się trochę ogarnę, w końcu mam trochę produktów do zaprezentowania, a jeszcze zapomniałem wspomnieć o nowym blenderze w poprzednim odcinku:).

Wczoraj oglądałem film Dominion, jeśli jeszcze go nie oglądaliście jak najbardziej polecam – bardzo podobny do filmu Eartlings / Ziemianie, dostępny jest już z polskimi napisami i bardzo dobrze przedstawia warunki w jakich hodowane są zwierzęta na skóry, mięso, jajka, mleko, zdjęcia zrobione zostały przez aktywistów, którzy ryzykowali więzienie włamując się na fermy, filmując je dronami, przekazując zdjęcia, które pokazały okrucieństwo produkcji zwierzęcej z całego świata, film warty pokazania każdemu, kto uważa się za miłośnika zwierząt, a nadal zjada inne gatunki, dla tych, którzy nie potrafią połączyć jednego z drugim. Dominion można obejrzeć pod tym adresem – http://watch.dominionmovement.com/ – wypożyczenie filmu na 72 godziny kosztuje tylko około 3zł, jeżeli nie jesteście w stanie zapłacić tej kwoty, załóżcie konto, dajcie mi znać, pomogę kilku osobom obejrzeć ten film.

Poniżej trailer, łapie za serce…

Cały film jest filmem smutnym, opowiada o traktowaniu świń, krów, kur, owiec, kóz, królików, a nawet psów czy ryb, niestety 2 godziny to o wiele za mało by przedstawić kulisy okrucieństwa, na które przyzwalamy, a którego jesteśmy częścią każdego dnia robiąc zakupy, jedząc kolację, śniadanie, obiad… Ostrzegam tylko, że jest bardzo drastyczny, pokazuje jakimi potworami są ludzie pracujący w tego typu miejscach, obnaża najgorszą stronę człowieka – bezsprzeczną chęć dominacji nad innymi gatunkami wszelkim kosztem, nawet naszego własnego zdrowia, życia, kosztem przyszłości naszych dzieci oraz całej planety…

3 Replies to “Blog #22 – Pęknięty kręgosłup oraz Dominion”

  1. Ziemianie to najstraszniejszy film jaki widziałam, obejrzałabym Dominion, ale to chyba nie na moje nerwy 🙁 Życzę powrotu do zdrowia 🙂 i czekam na kolejne filmy 🙂

    1. Dziękuję:) Polecam Dominion, praca ogromnej ilości ludzi, którzy nawet nie są wymienieni z imienia i nazwiska by uniknąć konsekwencji…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *