Dzisiaj ogólnie był bardzo ciekawy wieczór, wstawiłem na Facebooka pewnego mema, który nie do końca został zrozumiany, wiele osób wręcz podziela „moje zdanie”, że do talerza się nikomu nie zagląda mylnie interpretując sam obrazek:D Poniżej prezentuję mema, który tak podzielił grupowiczów, dla tych, którzy z kinem mają niewiele wspólnego poza codzienną sesją „Słoików” i „Warsaw Shore” – na zdjęciu widnieje Sir Anthony Hopkins w roli Hannibala Lectera, człowieka, który był seryjnym kanibalem, zjadał swoje ofiary.

Dlaczego taka, a nie inna prezentacja? Ponieważ to co mamy na naszym talerzu niekoniecznie jest naszym osobistym wyborem, to również przymus na naszej ofierze, która nie miała żadnej szansy obrony. Ktoś na forum grupy skomentował, iż jedzenie kebaba to norma społeczna, a czyn Hannibala Lectera to po prostu zbrodnia, pamiętajmy jednak, że 100 lat temu normą społeczną było posiadanie niewolnika, w latach 70tych – seks z 10 latką, do dzisiaj w niektórych krajach normą społeczną jest to, że kobieta zabijana jest tylko dlatego, że została zgwałcona, to że coś dzisiaj jest normą społeczną czy też jest dozwolone prawem nie oznacza, że jest uzasadnione moralnie. Pod względem moralnym oraz empatycznym możemy robić co tylko chcemy, o ile z pobudek czysto egoistycznych nie krzywdzimy innych istot.

No dobrze, skoro to już zostało wyjaśnione to teraz jeszcze jedna sprawa, zacząłem pisać spory artykuł na temat mięśni w naszym ciele oraz procesów jakie zachodzą w nich podczas ćwiczeń fizycznych, uświadomiłem sobie jednak, że najpierw muszę Wam opisać systemy energii w organizmie, zanim wezmę się za ten temat, zachęcam więc do śledzenia strony z racji tego, że zaczną pojawiać się ciekawe artykuły na temat anatomii człowieka:).

Ach, zapomniałbym wspomnieć o czymś co warto zrobić dla samego siebie, w niedzielę zrezygnowałem całkowicie z udzielania się w mediach społecznościowych, odłożyłem rano telefon i komputer na bok do ósmej wieczorem, nawet nie wyobrażacie sobie o ile się dzień wydłużył, niesamowita sprawa, ile można było rzeczy zrobić, zająłem się samochodem, naprawiłem kilka rzeczy wokół domu, polecam każdemu, kto chce sobie wydłużyć weekend, jest to naprawdę oczyszczające:).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *