Publicysta oraz farmer Darragh McCullough pisząc dla Irish Independent stwierdził, że przemysł mleczny musi się dostosować do rosnącego zapotrzebowania na wegańskie produkty. W swej wypowiedzi kładzie nacisk na to, że hodowcy muszą przestać walczyć z weganizmem głosząc idiotyczne hipotezy jak to, że gdyby wszyscy byli weganami zabrakło by pokarmu na świecie, że nie ma możliwości zapewnienia sobie wszystkich składników na diecie wegańskiej czy takie perełki jak „gdyby nagle wszyscy przeszli na weganizm to zwierzęta hodowlane zapanowały by nad światem”.

Darragh również wypowiedział się o niedawnym pomyśle o zakazie używania nazw takich jak „ser”, „mleko” czy „burgery” w odniesieniu do roślinnych produktów, w komentarzu dla serwisu powiedział, że w ostatecznym rozrachunku konsument i tak wybierze to co będzie chciał niezależnie od tego jak dany produkt się nazywa.

W samych tylko Stanach Zjednoczonych przemysł mleczny wydał w zeszłym roku 2.7 miliona dolarów na lobby, które miało przeforsować zakaz używania nazw takich jak ser czy mleko w odniesieniu do produktów pochodzenia roślinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *