Film dokumentalny Dominion został wyświetlony 55.000 razy w ciągu 48 godzin po skoordynowanych protestach w Australii w pierwszą rocznicę jego wydania, aktywiści zablokowali najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w Melbourne, jak również protestowali przed rzeźniami w całej Australii.

Twórca filmu, Chris Delforce, w wywiadzie dla telewizji mówił, że każdy kto zobaczy Dominion zrozumie, dlaczego protest się odbył, to co się dzieję ze zwierzętami na farmach i w rzeźniach jest skrzętnie ukrywane przed konsumentami, jednak mają oni prawo wiedzieć jak jest naprawdę.

Protest spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, sam film nigdy nie miał tyle wyświetleń w tak krótkim czasie, Google zanotowało ogromny wzrost wyszukiwań takich fraz jak „vegan” czy „Dominion”.

Oczywiście protesty spotkały się również z negatywnymi ocenami, również wysokiej rangi polityków – premier Australii Scott Morrison stwierdził, że tego typu działania są nie-autralijskie, i że jeżeli zostanie ponownie wybrany postara się by przepchnąć legislacje, które pozwolą wtrącić do więzienia aktywistów dokumentujących to co dzieje się na farmach oraz w rzeźniach.

Jak widać premier woli mydlić oczy wyborcom, jak każdy polityk, zamiast pokazać prawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *