Jeszcze nie tak dawno temu zamieszczałem na Instagramie zdjęcia nowych wegańskich produktów, które zostały wprowadzone do sieci sklepów Marks & Spencer w Wielkiej Brytanii, a tutaj mamy kolejną niespodziankę – sieć supermarketów Asda (również UK) wprowadza nowe wegańskie opcje ‚Dirty Vegan’ do 300 sklepów w całym kraju.

Gama nowych produktów jest odpowiedzią na rosnący popyt na roślinne alternatywy, znajdą się w niej między innymi nuggetsy, nadziewane „mięso kurczaka”, coś w stylu devolay, jak również wegańską alternatywę dla paluszków rybnych (ciekawe czy będą tak dobre lub możne nawet lepsze niż Quorn). Producentem ich jest Squeaky Bean, roślinny oddział Winterbotham Darby, dostawcy żywności z chłodni. Według Winterbotham Darby nowa linia produktów inspirowana jest „jedzeniem, które można kupić na wynos” oraz „znudzeniem obecną roślinną ofertą w supermarketach”.

Sarah Augustine, założycielka Squeaky Bean stwierdziła w wywiadzie dla ‚Food Spark’ powiedziała: „Jeżeli pojedziemy do Londynu i przyjrzymy się trendom tzw ‚street food’ zobaczymy, że jest tam mnóstwo śmieciowego, wegańskiego jedzenia jak Temple of Seitan czy Vegan Nights. Chcieliśmy wprowadzić element tego typu do sprzedaży detalicznej i stworzyć markę, która skupi się tylko na jednej rzeczy. Ponieważ ta kategoria cały czas się rozwija i coraz więcej marek za tym podąża, nadszedł czas by nie tylko być marką roślinną, ale również znaleźć swoją konkretną niszę”.

Supermarkety na całym świecie wprowadzają nowe wegańskie opcje w takim tempie, że ledwo nadążam za nowościami, pamiętajcie jednak, że tutaj na wegafitness, znajdziecie wegański news codziennie, o godzinie 6 rano, polecam więc zapisać się do newslettera strony, formularz dostępny jest na dole:)

Zdjęcie: Squeaky Beans

Źródło: foodspark oraz plantbasednews

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *