Coraz większe zapotrzebowanie na posiłki roślinne odbiło się również na liniach lotniczych z siedzibą w Dubaju – ilość serwowanych wegańskich posiłków na pokładach ich samolotów zwiększyła się w styczniu o ponad 40% w porównaniu do roku poprzedniego, przygotowano ich około 20.000.

W zeszłym roku linie lotnicze Emirates zostały wybrane najlepszymi liniami dla wegan, roślinne posiłki stanęły w rankingu na trzecim miejscu wśród najczęstszych specjalnych życzeń pasażerów klasy ekonomicznej. Linie mają w swojej ofercie ponad 170 roślinnych posiłków , między innymi warzywny tagin z kaszą kuskus, ravioli z pieczarkami czy ragout ze słodkim ziemniakiem, soczewicą i szpinakiem, oczywiście można skorzystać również z oferty deserów.

W kwietniu zeszłego roku linie wprowadziły również wegański ser do swojej oferty i od tamtej pory wydano już 18.000kg alternatywy sera bazującej na orzechach. Wegańskie posiłki, również te tylko i wyłącznie z surowych produktów, są dostępne we wszystkich lotach linii Emirates we wszystkich klasach, wystarczy dać znać o swoich preferencjach 24 godziny przed wylotem.

Zdjęcie: Linie lotnicze Emirates

Źródło: plantbasednews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *