Detektyw Humanitarnego Stowarzyszenia Stanów Zjednoczonych (HSUS) udokumentował ponad 20 przypadków krótko oraz długo-terminowych eksperymentów na psach, które miały miejsce w Laboratoriach Charles River w Michigan. Dochodzenie ukazało ogromną ilość psów zabitych pod koniec eksperymentów, a wiele z nich cierpiących przez kilka miesięcy.

Jeden z testów dla Dow AgroSciences polegał na karmieniu psów gończych siłą (poprzez wkładanie rurki w gardło aż do żołądka) silnymi środkami grzybobójczymi, bardzo często używa się tej rasy psów do eksperymentów z racji ich łagodnej natury. Według HSUS te zwierzęta, które przeżyły testy zostaną później i tak uśmiercone.

Co ciekawe firma testująca te pestycydy sama stwierdziła, że badania na zwierzętach są kompletnie niepotrzebne, a Rząd Stanów Zjednoczonych nie wymaga już takich testów od ponad 10 lat…Dow AgroScience pomimo wielomiesięcznych próśb o uwolnienie psów nadal nie podjęło żadnych kroków by uwolnić pozostałe zwierzaki…

14 marca tego roku Dow AgroScience w swoim oświadczeniu stwierdziło jednak, że obecnie za badania odpowiedzialny jest inny podmiot – Corteva AgriscienceTM, jako niezależna sub-dywizja firmy.

Niestety te okrutne praktyki nie są odosobnione, każdego roku przeprowadza się eksperymenty z udziałem 60.000 psów, w samych tylko Stanach.

7 Replies to “Nagrania z ukrycia pokazują psy siłą karmione środkami grzybobójczymi”

  1. Jak długo ta Ziemia będzie nosić morderców żywych, czujących istnień….jak długo trzeba czekać aby te ludzkie stwory zaczęły MYŚLEĆ…..na prawdę nie mają świadomości, że to cierpienie do nich wróci…?!

    1. Niestety nie… co więcej, sama firma, które pierwotnie eksperyment zleciła stwierdziła, że jest on bezzasadny… aktywiści protestowali przez kilka miesięcy… wystarczyło im oddać psy…

    1. Niestety… na szczęście my jako konsumenci mamy moc przebicia – im więcej z nas będzie kupować produkty CF, tym szybciej tego typu praktyki znikną.

  2. tu nie potrzeba nic komentowacto widać ściska za serce jak cierpią te biedne zwierzęta już niewiem co gorsze Chiny i jedzenie zwierzat czy doswiadczenia i powolne umieranie w cierpieniach

    1. Jedzenie zwierząt jest tak samo złe, wystarczy zobaczyć w jakich warunkach przechowywane są świnie, ne mogą się poruszać, nawet obrócić, często ich ciała gniją za życia… myślę, że obie te rzeczy są podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *