Smithfield Foods, firma działająca pod chińskim WH Group jest największym producentem produktów wieprzowych na świecie, tym bardziej dziwi, że wczoraj ogłosiła ona wejście na rynek produktów wegańskich – nowa gama będzie produkowana pod szyldem Pure Farmland i znajdą się w jej ofercie burgery podobne do tych z Impossible Foods czy Beyond Meat.

Na start firma Pure Farmland będzie oferować 8 różnych pozycji, które bazować będą na „krwawiących” wegańskich imitacjach mięsa – między innymi burgery, śniadaniowe klopsy (cokolwiek to jest), klopsiki, niektóre produkty również zawierać będą w sobie wegański ser.

Smithfield Foods niestety posiada czarną przeszłość, a wszystko za sprawą aktywistów, którzy przy pomocy dronów oraz zatrudniania się w przetwórniach ukazali zanieczyszczenia, które powodowane są przez firmę, straszliwe uchybienia w utylizacji odpadów oraz horror świń w ich rzeźniach – znęcanie się nad nimi przez pracowników firmy.

Część zysków ze sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc farmerom oraz utrzymanie ich ziemi – to rodzi we mnie kolejną wątpliwość – czy wegańskie produkty tej firmy będą wspierać producentów mięsa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *