Licznik zabijanych zwierząt pokazujący ile z nich umiera na naszą żywność w czasie rzeczywistym jest częścią kampanii „Milion Dollar Vegan” utworzonej przez twórców Veganuary, Matthew Glovera oraz Jane Land, która namawia papieża Franciszka do przejścia na weganizm na okres Wielkiego Postu w zamian za milion dolarów przekazanych na fundację charytatywną wybraną przez niego.

„Misją kampanii jest walka ze zmianami klimatycznymi za pomocą zmiany w żywieniu, przykucie uwagi jak cierpią zwierzęta hodowlane, by pokazać zależność pomiędzy produkcją zwierzęcą, a głodem na świecie, deforestacją oraz wymieraniem gatunków; oraz ukazanie tego w jaki sposób nasze wybory żywieniowe wpływają na nasze zdrowie” – powiedzieli Glover oraz Land w swoim oświadczeniu. – „Prosimy wpływowych światowych liderów i tych, którzy ich doglądają by zdali sobie sprawę z ogromnych konsekwencji spożywania produktów zwierzęcych oraz wzięli pod uwagę miliardy ludzi i zwierząt cierpiących z tego powodu”.

„Chcemy zainspirować ludzi do podejmowania bardziej świadomych oraz zrównoważonych ekologicznie decyzji, pokazać, że mają do wyboru ogrom roślinnych opcji do wybory i namówienie ich do przejścia na dietę roślinną”.

Zegar to jedna z wielu kampanii, które zostaną ujawnione przez „Million Dollar Vegan”, Jane Land w wywiadzie z plantbasednews mówiła: „Licznik to sposób wyjścia z kampanią na ulice Wielkiej Brytanii i sprawdzenie czy ludzie są świadomi tego ile zwierząt jest zabijanych na pokarm, liczba jest przerażająca”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kampanii „Million Dollar Vegan” kliknijcie TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *