Jeżeli mieszkacie w Wielkiej Brytanii to na pewno słyszeliście o tym, że sieć Greggs wypuściła niedawno wegańską parówkę w cieśnie na bazie produktu Quorna. Piers Morgan (tak, to ten z Britains Got Talent), który tak przeciwny jest polowaniom, a zajada się mięsem i uważa, że prawdziwy mężczyzna jeść mięso musi wymusił na sobie wymioty po zjedzeniu tejże parówki:D i do tego strasznie się spiął po wypuszczeniu tego produktu, do tego stopnia, że co drugi jego post na Twitterze to płacz nad weganizmem.

Oczywiście płacz trolla z 6mln śledzących go osób to świetna reklama, więc co się stało? Parówki te zostały bardzo szybko wyprzedane w wielu sklepach, narzeka się na braki towaru, a sama sieć zapowiada, że będą dostępne w 1800 placówkach na terenie całego kraju. Według Rogera Whiteside, dyrektora generalnego piekarni Greggs, wegańskie parówki w cieście stały się najszybciej sprzedającym się produktem od 6 lat.

Jak widać weganizm podbija coraz większy zakres produktów, może już za jakiś czas doczekamy się wegańskiego odpowiednika każdej potrawy dostępnej na rynku? Oby tak dalej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *