Kapsztad niedługo będzie pierwszym miastem na całym kontynencie Afryki, w którym odbędzie się wegańskie expo z racji rosnącego nawet tam zainteresowania weganizmem.

Wegański festiwal odbędzie się 2 marca pod adresem 14 Hope Street Gardens i zaprezentuje rosnącą w popularność roślinną kuchnię. Expo rozpocznie się o godzinie 10:00 i będzie trwać do 17:00, pokazywane będą między innymi roślinne alternatywy dla mięsa, biltongu (miejscowa specjalność, jest to przyprawione mięso, najczęściej wołowina), sera, mleka, jogurtów, lodów, jak również produkty białkowe oraz wino, piwo i nie tylko.

Osoby biorące udział w festiwalu otrzymają prezent, w którym znajdzie się magazyn, vouchery zniżkowe oraz kilka wegańskich produktów, organizatorka przedsięwzięcia, Ruan Smith zachęca wszystkich do przyjścia by „skosztować najlepszych lokalnych oraz zagranicznych produktów”.

Garth Tavares, który znany jest na Instagramie jako ‘Cape Town Vegan’ twierdzi, że jest to świetna okazja dla właścicieli firm by być na bieżąco z tym, co jest dostępnie lokalnie i jeżeli ktoś jeszcze nawet nie zamierza zaoferować wegańskich opcji w swoich lokalach to tak naprawdę odmawia podążania za rosnącymi trendami, które mogą okazać się również hitem biznesowym.

Nie wiem czy ktoś z Was mieszka w Kapsztadzie, ale bilety można kupić przez Internet za pomocą serwisu WEBTICKETS , koszt to R120 (około 30zł) lub R90 za wczesne wejście.

Źródło: plantbasednews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *