W Los Angeles odbył się pierwszy w historii wegański tydzień mody gdzie prezentowane materiały wykonane między innymi z ananasa oraz jabłek, wzięli w nim udział celebryci oraz influencerzy, event wbił się rychło w czas gdyż niedawno miasto zakazało handlu futrami oraz kosmetyków testowanych na zwierzętach.

Festiwal zorganizowała projektantka oraz obrończyni praw zwierząt Emmanuelle Rienda, event rozpoczął się 1 lutego, jednym z gości był Moby, znany muzyk oraz aktywista, który zaprezentował zebranym materiał o nazwie Pinatex – biodegradowalny, ekologiczny materiał imitujący skórę wytwarzany z włókien ananasa, który sztormem podbija rynek – podobnie jak produkty wykonane ze skóry jabłek oraz buty i materiały wykonane z włókien kukurydzy. Modelki biorące udział w pokazie pochodziły z agencji modelek Margaux.

Po pokazie mody od kurtek na motor po suknie Wegański Tydzień Mody w trzecim dniu zaprezentował panele dyskusyjne na temat praw zwierząt, systemu sprawiedliwości, ekonomii i nie tylko – tematy, które omawiały przyszłość mody jako przemysł bardziej etyczny. Kolejnym krokiem ma być przedstawienie Wegańskiego Tygodnia Mody na całym świecie oraz rozmowy z domami mody by zastąpiły materiały odzwierzęce tymi bardziej etycznymi. Emmanuelle Rienda planuje również założyć sanktuarium dla zwierząt.

Źródło: plantbasednews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *