Sieć hoteli Hilton próbuje wbić się w rosnący wegański ruch – międzynarodowa marka stworzyła kompletnie wegański pokój w Southwark, w Londynie, jest to pierwszy taki pokój w Londynie i prawdopodobnie na świecie.

Pokój czerpie inspirację z ananasa, który jest ogromną częścią tego apartamentu – fotele, poduszki na nich, puffy, zagłowia, a nawet karty dostępu wykonane są z tworzywa zwanego Pinatex – naturalna skóra wytworzona z włókien liści ananasa. Jest to ogromna zmiana w porównaniu z nie-etycznie pozyskiwaną naturalną skórą zwierząt i miejmy nadzieję, pomysł przyjmie się w innych hotelach.

Podłoga wykonana jest z bambusa pozyskiwanego ze zrównoważonych źródeł, zasłony zamiast z jedwabiu, którego pozyskiwanie polega na gotowaniu jedwabników w ich kokonach wykonane jest z soi. Goście w hotelu mogą również wybrać typ poduszek, mamy do wyboru między innymi te wypełnione łupinami organicznej kaszy gryczanej, kapoku czy nawet kaszą jaglaną. Dostępne są również poduszki ortopedyczne z pianki pamięciowej wykonanej z włókien bambusa.

Barek w pokoju zawiera tylko i wyłącznie wytwarzane lokalnie roślinne przekąski, a menu zawiera soki, musli, hash brownsy (takie ziemniaczane placki trochę:P) oraz potrawy zawierające wegańskie mięsa quorna.

UWAGA! Nawet wózek pokojówki zawiera produkty czyszczące wyłącznie CF (cruelty free – nie testowane na zwierzętach i nie zawierające produktów pochodzenia zwierzęcego), a długopis dostępny w pokoju – zawiera wegański tusz:).

Menedżer hotelu, James B. Clarke mówi: „Tutaj, w hotelu Hilton Bankside zawsze staramy się szukać sposobów na innowacje oraz zapewnić nowe wrażenia naszym gościom”

„Nasza restauracja Oxbo już serwuje posiłki dla wszystkich wymogów dietetycznych, pomyśleliśmy więc dlaczego nie uwzględnić tej samej zasady w pokojach?” – stwierdził Clarke – „Weganizm to nie tylko moda, stał się wyborem stylu życia, w odpowiedzi chcemy być pierwszym hotelem, który będzie w stanie zapewnić takim osobom by w pełni mogły się w tym zanurzyć od momentu gdy przekroczą próg naszego hotelu.”

Źródło: livingkindly oraz hotel Hilton

2 Replies to “Pierwszy, w pełni wegański pokój w hotelu Hilton w Londynie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *