Największy producent płatków śniadaniowych na świecie zawarł umowę z amerykańskim oddziałem PETA po 11 latach dyskusji odnośnie testów na zwierzętach, zgodzili się na zaprzestanie testowania składników oraz swoich gotowych produktów na zwierzętach. Firma Kellog’s testowała swoje produkty na zwierzętach przez 65 lat, po raz pierwszy PETA przeprowadziła z nimi rozmowy na ten temat w 2007 roku.

Firma obiecała zminimalizować ilość testów na zwierzętach, jednak ich nowe międzynarodowe zasady, które zostały niedawno sfinalizowane, zabraniają przeprowadzania, finansowania, wspierania oraz akceptowania testów na zwierzętach. Wice-prezes amerykańskiej PETA stwierdziła, że „Światowy rynek żywnościowy widzi, że żadne przesłanki marketingowe nie są w stanie wytłumaczyć karmienia na siłę, trucia, duszenia oraz zabijania szczurów w okrutnych i zabójczych testach”.

Kellogg’s stanął więc ramię w ramię z takimi firmami jak Coca-Cola, McCain, czy House Foods, które również zrezygnowały z wszelkich testów na zwierzętach.

W zeszłym roku petycja z 8.3mln podpisów przeciwko testom na zwierzętach trafiła do siedziby ONZ, w oświadczeniu, które David Boynton, dyrektor The Body Shop przesłał do ‚Plant Based News’ , mówi o tym, że „W ciągu zaledwie 15 miesięcy ponad 8 milionów osób podpisało się pod petycją mówiącą, że testowanie kosmetyków na zwierzętach jest przestarzałe, okrutne i niepotrzebne”.

One Reply to “Po 65 latach Kellogg’s przestaje testować na zwierzętach!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *