Aktywiści są przekonani, że nowa technologia przewyższa wszelkie formy testów na zwierzętach i znacznie lepiej oddaje efekty na ludziach – mowa o hodowli ludzkich tkanek, które zostały dobrowolnie przekazane na badania. Technologia Human-on-a-chip będzie kluczową technologią w testowaniu leków oraz składników chemicznych.

Badacze z Uniwersytetu Centralnej Florydy poczynili ogromne postępy w hodowli ludzkiej tkanki serca, co oznacza, że będzie można dokładniej przewidzieć efekt leków i chemikaliów na ludzkie serce, co do tej pory prowadziło do porażek w testach leków. Cruelty Free International mówi, że często to nie leki same w sobie są toksyczne dla serca, ale problem stwarza to, w jaki sposób są przetwarzane przez wątrobę.

„Ten niebywały postęp pomógł naukowcom z uniwersytetu na Florydzie poznać jak zarówno wątroba jak i serce reagują na różne substancje chemiczne – to daje bardziej dokładnie dane jak zareaguje ludzkie ciało” – dodała organizacja. – „Najnowszy postęp w technologii human-on-a-chip polepszył przewidywanie toksykologii ludzkiego serca (..), daje to lepsze wyniki niż kiedykolwiek, lepsze niż wszelkie badania na zwierzętach i znacznie lepiej oddaje to, w jaki sposób produkt wpłynie na człowieka”.

Zdjęcie: hurriyetdailynews.com

Źródło: plantbasednews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *