Peter chorował na cukrzycę przez 29 lat, w wywiadzie opowiada jak kompletna zmiana żywienia pozwoliła mu odstawić niebezpieczne leki takie jak Metformin oraz zastrzyki z insuliny oraz zrzucić 30 kg. Przez 6 miesięcy stosował dietę Natural Food Interaction (NFI), jest to żywienie oparte na stosowaniu nieprzetworzonych produktów roślinnych, skomponowanych indywidualnie do pacjenta.

NFI zostało stworzone przez Davida Hickmana oraz Zuzanę Plevova i idzie krok dalej w stronę żywienia niż tylko oparcie go na produktach roślinnych, dostosowuje się konkretne warzywa, owoce i ziarna według wymagań konkretnej osoby, niedawno zakończono testy tego podejścia w Narodowym Instytucie na Słowacji z sukcesem remisji cukrzycy typu drugiego w ponad 97% przypadków.

Według Dr Lejavova Peter przyjmował cztery wysokie dawki insuliny dziennie, które były systematycznie zmniejszane wraz z czasem na diecie NFI, po 23 tygodniach nie potrzebował już żadnych zastrzyków, cukrzyca sprawiła, że stracił pracę nie mogąc już jeździć ciężarówką, dzisiaj mówi, że dzięki diecie roślinne odzyskał swoje życie.

Więcej o diecie NFI znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *