Według doniesień indyjski Sąd przyznał zwierzętom status „osoby / jednostki prawnej”. Orzeczenie Sądu Najwyższego w Pendżabie i Haryanie oznacza, że ​​zwierzętom w stanie Haryana przyznaje się „odpowiednie prawa, obowiązki i zobowiązania żywej osoby”.

Wynika to z przełomowego orzeczenia wydanego w 2018 r. Przez Sąd Najwyższy w Uttarakhand, zgodnie z którym zwierzęta mają „odrębne osobowości z odpowiednimi prawami, obowiązkami i zobowiązaniami żywej osoby”. Oba rozporządzenia zostały napisane przez Rajiva Sharmę w celu poprawy dobrostanu zwierząt.

„Korporacje, bożki Hindu, święte pisma czy rzeki zostały uznane za podmioty prawne, a zatem, w celu ochrony i promowania większego dobrostanu zwierząt, w tym ptaków i zwierząt wodnych, zwierzęta muszą otrzymać status osoby / jednostki prawnej”- mówi Sharma.

„Zwierzęta powinny być zdrowe, żyć wygodnie, winny być dobrze odżywione, bezpieczne, zdolne do wyrażania wrodzonego zachowania bez bólu, strachu i cierpienia. Mają prawo do sprawiedliwości. Zwierzęta nie mogą być traktowane jako przedmioty lub własność.”

Wyroki muszą zostać ratyfikowane przez krajowy Sąd Najwyższy w Indiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *