Sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii przenosi swoje wegańskie alternatywy takie jak kiełbasy, burgery oraz mielone obok działu mięsnego, według rzeczników marketu sprzedaż produktów mięsnych drastycznie maleje, a posunięcie jest odpowiedzią na zmieniające się zachowania oraz wybory klientów. Od wczoraj w 20 marketach Sainsbury 26 alternatyw dla mięsa znajdzie się w nowych miejscach w sklepie.

„Spojrzeliśmy na to w sposób biznesowy, jest to wyzwanie, z którym zmierzymy się w przyszłości, jeżeli sprzedajemy coraz mniej i mniej mięsa musimy czymś tą dziurę zapełnić” – mówi James Hamilton , handlowiec produktami bezmięsnymi oraz gotowymi posiłkami sieci Sainsbury w wywiadzie dla Telegraph. Według niego to testowe posunięcie jest „odpowiedzią na tendencję spadkową sprzedaży mięsa w całym przemyśle”.

„Wzmacniamy więc nasz asortyment alternatywnymi białkami oraz asortymentem roślinnym. Interesuje nas co się stanie. Ogólna dynamika rynku pokazuje, że sprzedaż mięsa spada. Jest to sposób na danie ludziom większego wyboru oraz nowych pomysłów, jeżeli nawet nie kupią danego produktu to pomyślą sobie, że być może jest inny sposób na zrobienie tego czy tamtego. Celujemy w innych ludzi niż ci, którzy zazwyczaj kupują nasze roślinne produkty”.

W zeszłym roku Hamilton ujawnił, że sieć zauważyła ogromny wzrost sprzedaży produktów roślinnych oraz alternatyw, sprzedaż produktów bezmięsnych wzrastała o 20% tygodniowo!

„Zauważamy ogromne zainteresowanie naszych klientów produktami roślinnymi, sprzedaż produktów bezmięsnych w naszych marketach wzrasta o 20% każdego tygodnia. Zawsze staramy się zapewnić jak największy wybór oraz jakość, nowe produkty Naturli są tego świetnym przykładem”.

„Szacunki mówią, że liczba tak zwanych ‚flexitarian’ – osób ograniczających mięso – sięga w Wielkiej Brytanii już blisko 22 mln. To ci klienci są największym powodem wzrostu sprzedaży produktów roślinnych”.

Zdjęcie: Naturli Foods

Źródło: plantbasednews i telegraph

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *