Strażak weganin, Adam Knauff wstąpił na drogę sądową ze swoim pracodawcą po tym, gdy jego szefowie odmówili zapewnienia mu odpowiednich wegańskich posiłków podczas 10-dniowej pracy. Adam jest weganinem od ponad 20 lat, pracując w ekstremalnych warunkach musiał polegać na batonach białkowych.

„Czasami dawali mi posiłki z mięsem oraz produktami mlecznymi, których nie spożywam, w inne dni nie było kompletnie nic do jedzenia (…). Odmówili mi zapewnienia odpowiednich wegańskich posiłków, a gdy im się postawiłem wysłali mnie do domu, ukarali i zawiesili bez zapłaty.”

Po tym incydencie strażak założył kampanię crowd-fundingową na GoFund me by pomóc mu w wygraniu sprawy, dzięki czemu może utworzyć to precedens dla traktowania etycznego weganizmu jako wyznanie oraz ochronę wegan pod Kodeksem Praw Człowieka stanu Ontario, Komisja Praw Człowieka uznaje za „wyznanie” również „niereligijne systemy wierzeń, które jak religie, w znacznym stopniu wpływają na tożsamość człowieka, jego światopogląd oraz styl życia”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *