Pamiętacie jak kilka dni temu pisałem na blogu newsa o publikacji mapy Australii z lokacjami rzeźni, ferm przemysłowych oraz zdjęciami pokazującymi warunki w nich panujące? Oczywiście publikacja wzbudziła ogrom kontrowersji wśród środowiska rolniczego, do tego stopnia, że reżyser filmu Dominion wezwał australijskiego Ministra Rolnictwa, Davida Littleproud by wziął udział w publicznej debacie na temat etyki przemysłu zwierzęcego.

Po opublikowaniu mapy Littleproud wezwał Aussie Farms (organizacja działająca na rzecz dobra zwierząt) do zdjęcia „niemoralnej” mapy i sugerował, że „aktywiści nie przestaną, dopóki wszyscy nie będziemy jeść trawy”. Prezes Narodowego Związku Farmerów Fiona Simson oskarżyła Aussie Farms o „działalność terrorystyczną”, dodając: „Tutaj w Australii chodzi zawsze o farmy rodzinne, to mamy, ojcowie i dzieci… więc publikując ich dane publicznie.. przekraczamy pewną linię”. Littleproud natomiast przyznał, że mapa jest legalna.

W wywiadzie dla serwisu Plant Based News Delforce powiedział: „W mapie chodzi tylko i wyłącznie o przejrzystość. Wierzymy że konsumenci mają prawo wiedzieć za co płacą, gdy kupują produkty pochodzenia zwierzęcego. Zadziwiające jest to, że minister odpowiedzialny za szerokie użycie komór gazowych w rzeźniach czy mielenie „bezużytecznych” samców kurczaków, straszne, lecz kompletnie legalne standardy w przemyśle zwierzęcym mówi o moralności.”

„Z tak ogromnym zasobem materiałów czy dokumentów jak Dominion jest znacznie łatwiej niż kiedykolwiek dla ludzi by zobaczyli jak wyglądają te praktyki i przemyśleli swoje wybory. Jeżeli wierzy on (Littleproud), że to co przemysł robi jest humanitarne i etyczne to nie powinien mieć żadnych obiekcji by bronić swoich przekonań w publicznej debacie”.

„Niesamowicie dziwne było usłyszeć od ministra odpowiedzialnego za cały system żywności w naszym kraju twierdzi, że po mięsie, jajkach i mleku wszystko co zostanie to tylko trawa – czyżby nie wiedział o istnieniu warzyw?”

Według Delforca prośba o debatę została złożona do biura ministra, ma ona odbyć się sposób formalny z moderatorem, by obie strony miały taką samą ilość czasu na przedstawienie swoich racji.

Źródło” plantbasednews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *