Reżyser filmu „Dominion” (filmu, który każdy z nas powinien zobaczyć) Chris Delforce powiedział, że przekazują mapę do wiadomości publicznej by „wymusić przejrzystość na przemyśle, który opiera się na tajemnicy”.

Aktywiści, którzy stworzyli dokument otworzyli interaktywną mapę zawierająca dokładne lokacje ponad pięciu tysięcy australijskich ferm oraz rzeźni, według organizacji pro-zwierzęcej Aussie Farms duża ilość lokacji na mapie, którą tworzoną przez ponad osiem lat, posiada również zdjęcia, filmy oraz dokumenty. Do teraz materiały te były dostępne tylko wąskiej grupy aktywistów, jednak Aussie Farms chce, by każdy miał do nich dostęp, gdyż każdy powinien móc wiedzieć jak wygląda życie zwierząt w tego typu miejscach.

W wywiadze dla Plant Based News Dyrektor Aussie Farms powiedział – „Wierzymy w wolność przepływu informacji jako potężne narzędzie przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami”. „Wierzymy, że konsumenci mają prawo wiedzieć o istnieniu, miejscu oraz sposobie działania tych firm, wierzymy, że informatorzy mają prawo do platformy, gdzie ich anonimowość będzie szanowana”.

Dodał również, że większa część konsumentów nadal nie ma pojęcia jak wygląda rzeczywistość i skala tej gałęzi „przemysłu”, standardy takie jak przepełnione klatki, kastracja bez znieczulenia, mielenie żywcem małych kogutów w produkcji jajek czy rzeź męskich cieląt niepotrzebnych przemysłowi mlecznemu, komory gazowe jako „znieczulenie” w większości świńskich ferm…są akceptowane i są rutyną dla tych, dla których przynoszą zyski.

„Mapy z załącznikami pokazują jak te straszne miejsca, których większość ludzi nigdy by nie wspierała opanowały nasz kraj. Oczywiście otrzymujemy ostrą ripostę od farmerów już teraz, ponieważ przez długi czas mogli robić to co im się podoba, bez nadzoru oraz świadomości, ale teraz to się zmienia” – mówi Chris. – „Mapa ta pokazuje wszystko odkryte, by konsumenci mogli podjąć świadomą decyzję co chcą wspierać swoimi zakupami”.

Mapa zawiera ponad 14000 zdjęć zrobionych przez aktywistów, mapa jest otwarta, każdy może dodać zdjęcia, filmy lub dodatkowe informacje, możecie ją zobaczyć po kliknięciu TUTAJ.

Ciekawe kiedy tego typu mapy pokażą się w Polsce… niestety w naszym kraju przemysł mydlenia ludziom oczu i wciskania im kitu jeszcze jest zbyt prężny, a ludzie pracujący w tego typu miejscach są cicho gdyż muszą za co żyć…

2 Replies to “Twórcy filmu Dominion publikują mapę z 5000 ferm przemysłowych oraz rzeźni”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *