Liczba osób, która zadeklarowała przejście na weganizm w Styczniu 2019 roku przekroczyła 250.000, to tyle samo, ile zadeklarowało się w ciągu 4 lat między 2014 a 2018 rokiem! Od pierwszej takiej inicjatywy promującej przejście na weganizm na jeden miesiąc, która została zorganizowana w 2014 roku wzięło w niej udział pół miliona osób, według danych z przeprowadzonej ankiety każde 6 osób z 10, które wzięły udział w programie zostanie przy weganizmie na stałe.

W tym roku Veganuary osiągnął kilka kroków milowych – inicjatywa została rozszerzona o 13 nowych krajów, wzięły w niej udział Indie, Szwecja, Brazylia, Argentyna, Chile, Peru, Singapur, Malezja, Australia, Południowa Afryka, Japonia, Islandia oraz Rosja.

„Jednym z bardzo ważnych sukcesów kampanii był uzyskanie poparcie kilku fantastycznych ambasadorów oraz influencerów, którzy zdecydowali się podzielić swoim doświadczeniem z weganizmem” – mówili twórcy przedsięwzięcia. Byli to między innymi Chris Packham, piłkarz Hector Bellerin oraz aktorka z Harrego Pottera – Evanna Lynch.

„Nasza praca również była odpowiedzialna za prawdziwy boom wśród producentów żywności” – dodaje organizacja – „ogromna liczba sprzedawców, marek żywności oraz sieci restauracji wprowadziła nowe wegańskie produkty w styczniu by sprostać wymaganiom wegańskich konsumentów, jak i tych, którzy postanowili ograniczyć produkty pochodzenia zwierzęcego”.

Zdjęcie: naturalbalancefoods.co.uk

Źródło: plantbasednews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *