Biegacz wytrzymałościowy (lub nazwijmy to po imieniu – maratończyk) Vlad Ixel wygrał 50-kilometrowy bieg w Tajlandii, który jest częścią serii biegów wytrzymałościowych The North Face, pokonując swoich rywali o całe 16 minut.  Dla Ixela to tak naprawdę nic trudnego, gdyż przyzwyczajony jest do biegów rzędu 100km. Vlad zakończył bieg z czasem 4:33:07 i był pierwszy na każdym z punktów kontrolnych, zaledwie 9 zawodników z 433 startujących przybiegło w ciągu godziny po nim, większość nie była w stanie nawet ukończyć biegu.

W wywiadzie dla Great Vegan Athletes Ixel mówi: „W mojej krótkiej karierze pobiegłem w siedmiu 100km zawodach, wygrałem sześć z nich, a w jednym byłem trzeci, sprawiając, że taka odległość przyniosła mi najwięcej sukcesów. Pomimo tego, że taki dystans jest moim ulubionym to jednak większość z nich trwa co najmniej 12 godzin, a to bardzo dużo jeśli chodzi o zmuszenie swojego ciała do wysiłku.”

Ten wyścig był szczególnie trudny ze względu na 1000km wzniesienie terenu. „Biegi przełajowe są bardzo trudne – przegrywałem czasem zawody tylko dlatego, że po prostu się gubiłem, dlatego nigdy nie myślę o zwycięstwie, aż nie zobaczę linii mety” – mówi Ixel.

Vlad przeszedł na weganizm w 2012 roku, jest światowej klasy atletą, od niedawna bierze udział w triatlonach. W zeszłym roku wszedł na #1 miejsce w rankingu dla swojej grupy wiekowej, teraz bierze się za biegi przełajowe, które jak widać całkiem nieźle mu idą – „Zaraz po Tajlandii pojechałem do Nowej Zelandii na kolejny 50km bieg, w którym zdobyłem 2 miejsce, a dwa dni temu wziąłem udział w biegu przełajowym w Hong Kongu – na metę przybiegłem czwarty po tym jak zgubiłem się 4km od mety. W ten weekend pobiegnę w kolejnym, tym razem 54km biegu przełajowym.”

Ixel przypisuje swoje zasługi diecie – „Jestem w stanie biec nawet raz w tygodniu, podczas gdy inni biegają tylko kilka razy do roku. Ma to związek z moją dietą, pokazuję innym biegaczom szybszy okres rekonwalescencji na żywieniu roślinnym. Widziałem wielu biegaczy przechodzących na dietę roślinną w ciągu ostatnich kilku lat i każdy z nich regeneruje się szybciej i również ma lepsze wyniki”.

Źródło: plantbasednews, greatveganathletes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *