James Southwood jest wegetarianinem od urodzenia, natomiast na weganizm przeszedł gdy był nastolatkiem. W zawodach savate (jest to połączenie angielskiego boksu z francuską pracą nóg – uderzenia nogami) w Budapeszcie zdobył złoty medal. Nie jest to pierwsze takie osiągnięcie tego zawodnika – Southwood to były Mistrz Świata oraz dwukrotny zdobywca srebrnego medalu w Europie.

„W tym sezonie chciałem zdobyć jak najwięcej czasu na ringu – koncentrując się na Mistrzostwach Europy oraz Świata” – mówił w wywiadzie dla ‚Great Vegan Athletes’ – „świetnie zorganizowane zawody w Budapeszcie są bardzo przydatne. Drugim powodem do wzięcia udziału było to, że organizator zawodów to mój przyjaciel, Viktor”.

„Budapeszt jest również świetnym miastem do zwiedzania dla wegan z mnóstwem roślinnych opcji, a łaźnie termalne to idealny sposób na relaks po walce.”

Southwood najpierw zmierzył się z francuskim zawodnikiem, następna walka odbyła się z atletą z Serbii, który „posiadał świetne umiejętności”, jego ostatnia walka odbyła się z Węgrem, według Jamesa był bardzo trudny do pokonania, podobnie jak w zeszłym roku. „Rozpocząłem bardzo techniczny, zdyscyplinowany trening, który działał na mnie już przedtem” – mówi Southwood – „dodałem więcej treningów siłowych niż zwykle. Rezultatem było to, że wszedłem na ring kompletnie neutralny, ani podniecony, ani spokojny, po prostu poszedłem walczyć. I udało mi się.”

Southwood jest również głównym trenerem klubu w Londynie, jako wspomniany udał mu się kolejny sukces – „Wybrałem się z ośmioosobową drużyną z mojego klubu” – powiedział – „każdego roku zadziwiają mnie ile się nauczyli, ich dyscyplina oraz to jak prezentuje się teraz nasz klub w takich zawodach. Jestem szczęśliwy, że mogę podróżować z taką drużyną.”

Drużyna zabrała do domu 6 złotych i jeden brązowy medal.

Soho Gym, Waterloo, Thursday 5 February 2014.

Źródło: plantbasednews, GreatVeganAthletes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *