Tak, już słyszeliśmy o mięsach z probówki, jednak firma Perfect Day poszła o krok dalej – w zeszły czwartek wypuściła serię lodów z prawdziwego krowiego mleka i nie byłoby w tym  nic dziwnego gdyby nie fakt, że te lody są w 100% wegańskie. Firma wypuściła limitowaną serię 1000 opakowań lodów w paczkach po 3 smaki (waniliowa solona krówka, waniliowe tofi o smaku jeżynowym oraz mleczno-czekoladowe), które sprzedane zostały po niebagatelnej cenie $60 za paczkę.

Sprzedaż odbyła się poprzez stronę internetową start-upa w zeszły czwartek, w ciągu 24 godzin zniknął cały zapas, a twórcy byli zszokowani popularnością lodów. Według Perfect Day są one odpowiednie dla wegan, gdyż do ich wytworzenia użyta została specjalna mikroflora, taka sama jak w kazeinie, lecz bez użycia produktów odzwierzęcych, następnie przy pomocy wszczepu DNA umieszczono w niej „instrukcję” jak ma fermentować cukier, dokładnie w ten sam sposób, w jaki zachodzi tworzenie mleka.

Sam proces jest znacznie bardziej ekologiczny niż tradycyjna produkcja mleka i miejmy nadzieję będzie kolejnym krokiem naprzód ku przyszłości bez niepotrzebnego wykorzystywania zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *