Dochodzenie wegańskiej organizacji Compassion Over Killing ukazało sceny niczym z horroru podczas dokumentowania zajść na jednej z ferm mlecznych zaopatrujących markę lodów, której właścicielem jest gigant Nestle. Według organizacji jest to tak naprawdę typowe życie krów na większości dużych ferm mlecznych.

Materiały przedstawione przez Compassion Over Killing pokazują krowy, które nie mogą wstać, a są podnoszone za biodra przy pomocy metalowych szczypiec, przenoszone lub po prostu ciągnięte za traktorem. Na materiale menedżer strzela jednej z tych krów w głowę, zwierzę zachowuje przytomność przez około minutę zanim zostaje wymierzony celny strzał.

Materiał pokazał również polewanie głowy krów gorącą wodę by szybciej szły, dźganie krów ostrymi narzędziami, kopanie oraz znęcanie się nad w nimi w różnoraki sposób.

Martin Farms, placówka, na której udokumentowano wszystkie zajścia wzięła pełną odpowiedzialność za zajścia, rzecznik powiedział, iż wszyscy pracownicy na nagraniu zostali natychmiastowo zwolnieni. Po ukazaniu się materiału filmowego firma Nestle zerwała współpracę z fermą.

5 Replies to “Znęcanie się nad krowami przez dostawców Nestle”

 1. Nie chce nic mówić ale za uszy jeśli się złapie odpowiednio to krowy to nie boli
  Po drugie na filmie są pokazane wypalanie rogów co jest normą
  Po 3 jak niby masz przetransportować zaległą krowę która dość dużo waży… Brak słów dla tego idiotyzmu
  Jestem zootechnikiem i wiem że może z 2 zachowania max 3 były bestialskie reszta totalnie bez sensu jak się nie wie co się nagrywa

  1. Przedstawiony na YT film nie był całością, znalazło się tam znacznie więcej, nie bez powodu wszyscy pracownicy biorący udział w procederze zostali zwolnieni. Poza tym to czy coś jest normą czy nie nie oznacza, że jest moralnie właściwie, a żaden aspekt „produkcji” mleka czy mięsa nie jest działaniem etycznym ani humanitarnym.

  2. Oj Alicjo Alicjo szkoda że ciebie nikt za uszy nie ciągnął szkoda słów następnym razem pomyśl zanim napiszesz coś równie głupiego

 2. Ja pier…..co za Skur….jeba…..życzę im najgorszego STOP PRZEMOCY DO ZWIERZĄT DOŚĆ BOLU I CIERPIENIA ZWIERZĄT DOŚĆ ZABIJANIA ZWIERZĄT DOŚĆ

 3. Gdzie jest prawo zwierząt, to nie ludzkie jest takie zabijanie, to są tylko długie agonnale tortury. Matki i dzieci nie powinny być rozdzielane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *