„Zrównoważona ekologicznie” firma wypuszcza na rynek wegańską bieliznę menstruacyjną

Modibodi, firma tworząca zrównoważone ekologicznie produkty (mieszcząca się w Wielkiej Brytanii) wypuściła na rynek nową, wielorazową odzież menstruacyjną. Asortyment obejmuje bieliznę, kostiumy kąpielowe oraz odzież dla osób aktywnych, które wykonane są z bawełny oraz bambusa, jest to alternatywa dla dewastacyjnych dla środowiska tradycyjnych tamponów oraz podpasek.

Niestety wiele z produktów tego typu (w tym kilka z serii Modibodi) zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego, dlatego wegańska seria stanowi świetną alternatywę dla osób dbających o środowisko oraz zwierzęta. Producent twierdzi, że odzież menstruacyjna działa podobnie jak tradycyjne podpaski, jednak nie trzeba nic zmieniać co kilka godzin, odzież posiada specjalną nieprzemakalną warstwę absorbującą wilgoć.

Pomimo tego, że wiele osób martwi się, że będzie musiało zmieniać bieliznę kilka razy dziennie, podobnie jak podpaski czy tampony, większość klientek Modibodi mówi, że jedna para starcza na cały dzień, zmieniając ją tylko na noc.

Zdjęcie: Modibodi

Źródło: plantbasednews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *